Nie tylko biel, czyli jakie kolory królują w łazienkach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nie tylko biel, czyli jakie kolory królują w łazienkach
Aranżacja wnętrz

Jeśli chodzi o kolorystykę, wątpienia łazienki najbardziej kojarzą nam się z bielą. Dlaczego tak często wprowadzamy ten kolor do tego pomieszczenia? Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż wiele osób posiada małe łazienki. By zatem je optycznie powiększyć, wstawiają do nich białe meble i na taki kolor malują również ściany. Trzeba jednak przyznać, że dziś mimo wszystko powoli się od tego odchodzi. Coraz częściej w naszych łazienkach zaczynają pojawiać się żywsze barwy, bardziej kontrastowe.

Jaki kolor można wprowadzić do łazienki?

Czasem możemy jednak nie mieć zbytnio pomysłu na to, jaki kolor wprowadzić do łazienki. Biel wydaje się najprostszym rozwiązaniem. Nie musimy jednak zbyt daleko od niej odchodzić, by wprowadzić coś zgoła innego. Warto pomyśleć chociażby o beżu czy też o jasnych pastelach.

Z racji, iż łazienki zazwyczaj są małe, nie warto malować ich na ciemne barwy bądź też umieszczać zbyt ciemnych mebli. Przez to małe pomieszczenie mogłoby stać się dość mroczne, przytłaczające.

Jeśli jednak postawimy na jasne kolory ścian, wówczas wszystko będzie dobrze komponowało się ze sobą. Możemy wybrać kolor jasny, ale podrasować go oryginalnymi płytkami. Zazwyczaj ściany do połowy są wyłożone płytkami, a kolejna połowa to zwykła farba.

Na płytkach możemy zatem postarać się o ciekawy wzór, zdecydować się na fakturę. Wówczas nieco to ożywi całe wnętrze, a jednocześnie sprawi, że będzie ono bardzo jasne i przestronne.

W łazienkach sprawdzają się takie kolor jak jasny róż, błękit czy też beż. Wiele osób decyduje się także na jasną szarość, która pięknie komponuje się z wieloma modelami płytek dostępnych na rynku.

Jeśli chcemy wybrać bardziej nietuzinkowy kolor, warto przejrzeć kilka katalogów łazienkowych. Tam możemy zobaczyć, jakie kolory są modne, jak dobrze je zestawić.

Czasem bowiem pewna barwa naprawdę może nam się bardzo podobać, ale mimo wszystko nie będzie pasowała do naszej łazienki. Warto zatem mieć to na względzie i celować w kolory, które są również polecane przez dekoratorów wnętrz.

Kolorystyka mebli w łazience

Meble łazienkowe zazwyczaj są w kolorystyce bieli. To nie oznacza jednak, że żadne inne kolory nie są wypuszczane na rynek. Są, lecz cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem. Jeśli mamy sporą łazienkę, nie musimy skupiać się tylko na bieli, chcąc nieco optycznie powiększyć dane pomieszczenie.

Warto zdecydować się mimo wszystko na coś bardziej ekstrawaganckiego, przykładowo na ciemne meble. Ładne ciemne drewno sprzedaje się dziś bardzo często i wiele osób wybiera je do swoich łazienek.

By jednak w całym pomieszczeniu nie było zbyt ciemno, możemy pokusić się o jasne dodatki i również jasny kolor ścian. Obecnie do łazienek wstawia się nawet rośliny doniczkowe, dlatego też możemy z powodzeniem zdecydować się na jasne doniczki, akcesoria łazienkowe, kubki na szczotki.

Przy pomocy wielu elementów możemy wprowadzić słoneczną kolorystykę do łazienki, co będzie gwarantowało kontrast z ciemnymi meblami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*