Wprowadź ducha lat 20. do swojego wnętrza – jak urządzić pomieszczenie w stylu Art Deco

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wprowadź ducha lat 20. do swojego wnętrza – jak urządzić pomieszczenie w stylu Art Deco
Aranżacja wnętrzWnętrza

Artykuł sponsorowany

Styl Art Deco, popularny w latach 20. i 30. XX wieku, jest znany z elegancji, luksusu i geometrycznych wzorów. To unikalne połączenie tradycji, nowoczesności i ekstrawagancji sprawia, że wnętrza utrzymane w tym stylu są wyjątkowe i efektowne. Jeśli marzysz o przywróceniu ducha tamtych lat do swojego wnętrza, aranżacja w stylu Art Deco jest doskonałym wyborem.

Jak urządzić pomieszczenie w stylu Art Deco?

Geometryczne wzory

Art Deco słynie z wykorzystania geometrycznych wzorów. Możesz wprowadzić je poprzez tapety, dywany, poduszki, obrazy i inne dekoracje. Wybieraj wzory ostrych linii, trójkąty, prostokąty i okręgi.

Luksusowe materiały

Wybierz materiały luksusowe, takie jak welwet, jedwab, brokat czy skóra. Możesz zastosować je na meblach, zasłonach lub poduszkach. Doda to elegancji i wyrafinowania do wnętrza.

Chromowane akcenty

Chromowane dodatki i elementy dekoracyjne są charakterystyczne dla stylu Art Deco. Możesz zastosować chromowane lampy, lustra, ramy obrazów czy uchwyty do mebli, aby podkreślić luksus i elegancję wnętrza.

Złote detale

Złote akcenty są nieodłącznym elementem stylu Art Deco. Możesz zastosować złote ramy, ozdobne nóżki mebli, ozdobne elementy na ścianach czy złote dodatki, takie jak wazony czy świeczniki.

Kolorystyka

Styl Art Deco często wykorzystuje jaskrawe kolory i kontrasty. Możesz wybrać głębokie odcienie granatu, czerni, złota, czerwieni lub srebrzystej bieli. Dodaj kilka akcentowych kolorów, aby wnętrze było dynamiczne.

Meble w stylu Art Deco

Wybierz meble o geometrycznych kształtach, ostrych linii i eleganckich wykończeniach. Krzesła, stoły, komody i szafki utrzymane w stylu Art Deco będą stanowić główne elementy wystroju.

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w stylu Art Deco. Wybierz lampy o kształcie geometrycznym, z abażurami w stylu lat 20. Możesz również zastosować kryształowe żyrandole, które dodadzą blasku i elegancji.

Lustra

Duże, ozdobne lustra są charakterystycznym elementem w stylu Art Deco. Możesz zawiesić je na ścianie lub wykorzystać meble z wbudowanymi lustrami, które dodadzą przestronności i stylu.

Zegary Art Deco

Zegar ścienny Art Deco to unikalne i stylowe elementy wystroju, które doskonale wpisują się w charakterystyczne cechy tego okresu. Ten popularny styl z lat 20. i 30. XX wieku wyróżnia się geometrycznymi kształtami, ostryminiami i eleganckimi wykończeniami.

Podążając za tymi wskazówkami, możesz stworzyć wnętrze w stylu Art Deco, które przypomni atmosferę lat 20. Dodaj luksus, elegancję i wyrafinowanie do swojego domu, tworząc unikalne przestrzenie, w których poczujesz magię tamtych czasów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*