Stylowe dekoracje – co powiesić na ściany?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Stylowe dekoracje – co powiesić na ściany?
DekoracjeWnętrza

Artykuł sponsorowany

Ściany w naszych domach mogą stanowić idealną płaszczyznę do wyrażania swojej kreatywności i indywidualnego stylu. Odpowiednio dobrane dekoracje na ścianach potrafią nadać pomieszczeniu charakteru i sprawić, że stanie się ono jeszcze bardziej przytulne. Co powiesić na ścianach?

Obrazy

Obrazy to klasyka wśród dekoracji ściennych. Mogą być wykonane w różnych stylach, od klasycznych po nowoczesne. Dobrze dopasowane potrafią znakomicie oddać nastrój i charakter pomieszczenia. W tym wypadku możliwości jest sporo, bo można zdecydować się zarówno na oryginalne, personalizowane grafiki z cytatami, plakaty, jak i niepowtarzalne abstrakcje lub reprodukcje dzieł sztuki. Ważne jest to, aby wybrane obrazy oddawały nasze upodobania i charakter. Jedni będą widzieć piękno w obrazach Picasso, dla innych ciekawsze będą portrety rodzinne. Niezależnie od tego, co powiesisz na ścianie, warto, aby dekoracje były spersonalizowane i pozytywnie się kojarzyły.

Półki

Półki ścienne to doskonały sposób na praktyczne i stylowe wykorzystanie przestrzeni. Możesz na nich umieścić ozdoby, obrazy, książki, rośliny doniczkowe itp. Wybierz półki w stylu, który odpowiada aranżacji wnętrza. To nie tylko świetny sposób na to, żeby ożywić wnętrze, półki są po prostu praktyczne, dzięki nim zyskasz więcej miejsca do przechowywania.

Tapety

W ostatnich latach tapety powróciły na salony i w dalszym ciągu są bardzo modne. Wybierz tapetę, która pasuje do aranżacji wnętrz, a następnie wykorzystaj ją do stworzenia stylowej dekoracji na ścianie. Tapeta może być również świetnym sposobem na wyróżnienie jednej ściany w pokoju lub ukrycie mankamentów pomieszczenia. Wybór wzorów i kolorów tapet jest ogromny, dlatego na pewno znajdziesz taką, która będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

Lustra

Lustra to nie tylko funkcjonalne wyposażenie łazienek i sypialni, ale także stylowe dekoracje na ścianie. Wybierz lustra w oryginalnych kształtach i z ciekawymi ramami, które staną się ozdobą Twojego wnętrza. Dzięki umieszczeniu luster w pomieszczeniach przestrzeń stanie się przestronniejsza, tak więc jest to idealne rozwiązanie w przypadku nieruchomości o ograniczonym metrażu.

Istnieje wiele stylowych dekoracji, które warto powiesić na ścianach w naszych domach. Dobrze dobrane dekoracje potrafią nadać pomieszczeniu indywidualnego charakteru i sprawić, że będzie wyglądało jeszcze bardziej stylowo i przytulnie. Dodatki warto dopasować do swoich indywidualnych upodobań, muszą być nie tylko ładne, ale także wytrzymałe, aby przetrwały przez lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*